9 sekretów samodzielnej nauki dziecka

PORADNIK DLA RODZICÓW

9 sekretów samodzielnej nauki dziecka

PORADNIK DLA RODZICA

„9 sekretów samodzielnej nauki dziecka” to praktyczny poradnik dla świadomych rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci:

zdobywały wiedzę bez nacisków, zakazów i nakazów

uczyły się samodzielnie – z chęcią, zaangażowaniem i ciekawością

wyrosły na ludzi nastawionych na rozwój i gotowych uczyć się przez całe życie

Żeby po prostu obecny system oświaty nie przeszkodził w ich edukacji!

Nazywam się Ula Stępniewska

Jestem byłym nauczycielem, tutorem i trenerem umiejętności poznawczych. A przede wszystkim – mamą czwórki wspaniałych dzieci, którym staram się na co dzień stworzyć optymalne warunki do rozwoju, nauki i odkrywania własnego potencjału.

Kiedyś byłam nauczycielką języka polskiego w szkole podstawowej. Zresztą, pracowałam w czterech różnych szkołach – od ogromnej stołecznej szkoły integracyjnej po małą wiejską szkółkę z łączonymi klasami. System edukacji poznałam od podszewki.

Potem moje starsze dzieci kolejno szły do szkoły, co sprawiło, że perspektywa nieco mi się zmieniła. Zaczęłam dostrzegać jeszcze więcej mankamentów tego systemu. I szukać najlepszych sposobów na mądre motywowanie dzieci do nauki, uczenie samodzielności i sprytnej organizacji pracy.

Szukałam książek i rozwiązań, które naprowadzą mnie na właściwe tory i odpowiednio ustawią perspektywę. E-book „9 sekretów samodzielnej nauki dziecka” to efekt moich poszukiwań i własnych doświadczeń w podejściu do nauki, szkoły i wspierania u dzieci motywacji wewnętrznej.

Ten e-book jest dla Ciebie jeśli:

jesteś mamą pierwszoklasisty, który właśnie rozpoczyna szkołę i chcesz od początku pomóc mu zorganizować wszystko tak, żeby nauka była przyjemnością i ciekawą przygodą,

to już kolejny rok edukacji Twojego dziecka, ale czujesz, że coś w organizacji nauki przydałoby się poprawić, bo motywacja spadła, a nauka zaczyna przytłaczać Twojego ucznia,

Twoje dziecko w ogóle nie idzie do szkoły, za to rozpoczynacie lub kontyuujecie edukację domową i szukasz sposobów na mądre motywowanie go do nauki.

W każdym przypadku znajdziesz tu coś dla siebie!

Co prawda nie dam Ci gotowej recepty na to, co powinnaś zrobić.
Nie sprawię, że, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wszystko stanie się prostsze, a dziecko już zawsze będzie się uczyć z uśmiechem na ustach. Nie podniosę mu średniej ocen, ani nie zapewnię świadectwa z paskiem (bo to wcale nie najważniejsze!).

Ale za to – mam nadzieję – rzucę światło na kilka ważnych obszarów, którym powinnaś się przyjrzeć, bo mają niemały wpływ na podejście i motywację dziecka do nauki. Poza tym zamierzam też nieco zmienić Twoje własne podejście do szkoły i kilka przekonań z nią związanych!

E-book „9 sekretów samodzielnej nauki dziecka” to 9 rozdziałów, w których kolejno zastanowimy się nad tym:

Z rozdziału pierwszego „Dlaczego dzieci nie chcą się uczyć?” dowiesz się, jakie czynniki mogą wpływać na niechęć dziecka do nauki, jakie są główne przyczyny braku motywacji i jak rozpoznać przyczynę problemu u swojego dziecka.

Z rozdziału drugiego „A właściwie dlaczego mają się uczyć?” dowiesz się, dlaczego warto określić nadrzędny cel w edukacji dziecka, jak na naukę wpływają oceny szkolne i jak być wspierającym rodzicem.

Z rozdziału trzeciego „Czy wierzysz w swoje dziecko?” dowiesz się, jak ważna jest Twoja wiara w dziecko i przekonania na jego temat, jak uwalniać dziecko od szkodliwych etykiet, jak wydobywać z niego to, co w nim najlepsze i jakie potrzeby dziecka muszą być zaspokojone, żeby efektywnie się uczyło.

Z rozdziału czwartego „Najpierw zadbaj o relacje” dowiesz się, jakie znaczenie dla rozwoju mózgu dziecka mają jego relacje z najbliższymi osobami, jak budować dobrą relację z dzieckiem i być dla niego bezpiecznym portem oraz poznasz pięć budujących relację języków miłości.

Z rozdziału piątego „Ucz odpowiedzialności” dowiesz się, jak przekazać dziecku odpowiedzialność za jego własną naukę, poznasz konkretne i bardzo praktyczne sposoby na to, jak nauczyć dziecko samodzielności w nauce, jak pomagać mu wyznaczać motywujące cele i zachęcać do samodzielnego ich stawiania oraz jak nauczyć je planowania nauki.

Z rozdziału szóstego „Niech będzie ciekawe świata” dowiesz się, w jaki sposób mózg przyswaja sobie informacje, co wspiera dziecięcą ciekawość świata, a co wpływa na nią niszcząco.

Z rozdziału siódmego „Pomóż mu odkryć silne strony” dowiesz się, dlaczego lepiej skupiać się na silnych, zamiast na słabych stronach dziecka, czym jest profil silnych stron i jak go stworzyć oraz z jakich narzędzi można skorzystać, chcąc rozpoznać u dziecka silne strony.

Z rozdziału ósmego „Doceniaj i chwal, ale mądrze” dowiesz się, czym różni się nastawienie na rozwój od nastawienia na trwałość i dlaczego chcemy wzmacniać to pierwsze, jak kształtować u dziecka nastawienie na rozwój, jak mądrze chwalić dziecko, aby wzmacniać u niego odpowiednie nastawienie.

Z rozdziału dziewiątego „I pozwól popełniać błędy” dowiesz się, dlaczego błędy są potrzebne w procesie uczenia się, jak sprawić, żeby dzieci przestały bać się błędów oraz jak reagować na dziecięce błędy i porażki, aby było to dla nich naprawdę wspierające.

Zobacz opinie o e-booku:

Nie masz pewności, że e-book jest dla Ciebie?

Pobierz bezpłatnie pierwszy rozdział i przekonaj się sama KLIKNIJ TUTAJ

A jeśli nadal masz wątpliwości, napisz na ula@edukreacje.pl
Postaram się pomóc😊