SZKOŁA SKUTECZNEJ NAUKI

KURS ONLINE DLA UCZNIÓW 11-15 LAT

To szansa dla Twojego dziecka na zdobycie jednej
z najważniejszych umiejętności XXI wieku

umiejętności uczenia się!

Szkoła wymaga od Twojego dziecka opanowania ogromnej ilości materiału. Może ono czuć się przytłoczone, sfrustrowane i zniechęcone. Uczy się dużo, a nie osiąga zamierzonych efektów… Albo osiąga je, ale kosztem czasu wolnego, spotkań z przyjaciółmi i własnych zainteresowań…

A gdyby tak…

  • uczyło się krócej,
  • pamiętało na dłużej,
  • osiągało lepsze efekty w nauce

Nazywam się
Ula Stępniewska

Jestem byłą nauczycielką, a obecnie tutorem i trenerem umiejętności poznawczych, a także twórczynią autorskich warsztatów i kursu online Szkoła Skutecznej Nauki.
Prywatnie zaś mamą czwórki dzieci, którym na co dzień staram się tworzyć optymalne warunki do nauki i rozwoju tak, aby mogły w pełni wykorzystać potencjał, z którym przyszły na świat.

SZKOŁA SKUTECZNEJ NAUKI

to kurs online dla uczniów 11-15 lat, którzy chcą:

poprawić swoją umiejętność
uczenia się

pamiętać na dłużej i osiągać lepsze efekty w nauce

rozumieć, a nie wkuwać na pamięć

przeznaczać mniej czasu na naukę

zaoszczędzić czas na realizację pasji
i spotkania z przyjaciółmi.

Czego Twoje dziecko nauczy się z kursu?

dobrej
organizacji nauki

pozna podstawowe
zasady efektywnego uczenia się, które wspierają proces nauki.

aktywnych metod
uczenia się

nauczy się metod, które pomagają przede wszystkim rozumieć, a nie tylko wkuwać na pamięć.

efektywnego
robienia notatek

przećwiczy różne sposoby
robienia efektywnych notatek,
które ułatwiają naukę.

Z czego
składa się kurs?

z ośmiu nagrań video:
Spotkanie 1

Z tej lekcji Twoje dziecko dowie się, jakie metody nauki są nieskuteczne i na jakie może je zamienić. Pozna też podstawowe zasady efektywnej nauki. Na koniec przećwiczy jedną z najbardziej skutecznych metod uczenia się – metodę Feynmana.

Spotkanie 2

W tej lekcji Twoje dziecko utrwali sobie informacje o podstawowych zasadach skutecznej nauki. Nauczy się wyznaczać sobie cele SMART i mądrze organizować naukę, korzystając z kalendarzy i list zadań. Dowie się, czym jest praca głęboka i jak pozbyć się rozpraszaczy podczas nauki. Przećwiczy też metodę SQ3R.

Spotkanie 3

W tej lekcji Twoje dziecko pozna świetny sposób na skupienie uwagi – technikę Pomodoro oraz zasady dobrego rozkładania powtórek w czasie. Dowie się, jak testować swoją wiedzę, żeby informacje się utrwalały. Przećwiczy też bardzo skuteczną metodę nauki – metodę fiszek.

Spotkanie 4

W tej lekcji Twoje dziecko pozna skuteczne sposoby na robienie dobrych notatek. Poćwiczy notowanie graficzne. Stworzy (być może pierwszą w życiu?) notatkę graficzną. Dowie się o różnych sposobach organizowania notatek („zwykła” notatka wizualna, technika Cornella, mapy myśli).

Spotkanie 5

W tej lekcji Twoje dziecko pozna i przećwiczy sprytne metody zapamiętywania informacji – mnemotechniki proste i złożone (Łańcuchowa Metoda Skojarzeń, Zakładkowa Metoda Zapamiętywania), które pomogą mu przyswajać różnego rodzaju fakty, jakich musi się nauczyć.

Spotkanie 6

W tej lekcji Twoje dziecko utrwali sobie wiedzę o mnemotechnikach i pozna jeszcze jedną metodę zapamiętywania – Pałac Pamięci. Poćwiczy też szybsze czytanie, co może bardzo skrócić jego czas nauki oraz pozna koncepcję „lifelong learning” i nastawienia na rozwój.

Spotkanie 7

Z tej lekcji Twoje dziecko dowie się, jak pracuje nasz mózg, jak działa nasza pamięć i co to znaczy naprawdę się uczyć. Pozna i przećwiczy jeszcze dwie efektywne metody nauki – metodę sprawdzianu i metodę ściągi.

Spotkanie 8

To będzie lekcja powtórkowa. Twoje dziecko utrwali sobie w niej wszystko, czego dowiedziało się z kursu. Dowie się też, czym jest neuroplastyczność i jak ważna w nauce jest samodyscyplina. Oraz pozna miejsca w sieci, z których warto się uczyć.

materiałów pdf potrzebnych do wykonania ćwiczeń
powitalnego nagrania z instrukcjami dla uczestników

Co zyska Twoje dziecko?

umiejętność szybszego i bardziej efektywnego opanowania materiału

mniej czasu
spędzanego na nauce

lepsze rozumienie, nie tylko zapamiętywanie

wyższą samoocenę i motywację do nauki

umiejętność uczenia się, ważną nie tylko w szkole, ale w całym życiu

pozytywny wpływ na oceny szkolne

pozbycie się stresu i frustracji związanych z nauką

więcej czasu na rozwijanie pasji i spotkania z przyjaciółmi
 

Najczęściej zadawane pytania:

Kurs dostajesz na zawsze. No chyba, że zdecyduję się zmienić lub uzupełnić o coś jego treść. Wtedy dostaniesz ode mnie aktualizację.

Kurs jest przeznaczony przede wszystkim dla ambitnych i zmotywowanych uczniów (jeśli Twojemu dziecku brakuje motywacji do nauki, zainteresuj się e-bookiem „9 sekretów samodzielnej nauki dziecka”), którzy chcą poprawić efektywność swojej nauki.

Jak najbardziej:)

Dzieci z klas I-III mogą oczywiście przerobić kurs. Na pewno dużo z niego wyciągną, ale w zasadzie im te treści nie będą jeszcze tak bardzo potrzebne w nauce, bo mają dużo mniej materiału do opanowania.

Zasadniczo nie. Jest to kurs do samodzielnej pracy. Ale na pewno odpowiem na każdego maila (z ewentualnymi pytaniami), którego dostanę:)

A jeśli jednak nie jesteś jeszcze przekonana, napisz do mnie na ula@edukreacje.pl.
Postaram się rozwiać wątpliwości i pomóc w podjęciu decyzji.