Cześć!

Cieszę się, że tu jesteś. Nazywam się Ula Stępniewska. Jestem polonistką, byłą nauczycielką i przede wszystkim mamą. Czwórki dzieci.

System edukacji znam dobrze, zwłaszcza, że w ciągu sześciu lat mojej nauczycielskiej kariery pracowałam w czterech różnych szkołach – od dużej stołecznej szkoły integracyjnej po malutką wiejską szkółkę z łączonymi klasami (tak, jest jeszcze w Polsce coś takiego i dopuszcza to system!). Przekrój mam więc spory.

Z pracy w szkole zrezygnowałam kilka lata temu po urodzeniu trzeciego dziecka. Mniej więcej w tym samym czasie moja Najstarsza Córka rozpoczęła naukę w szkole i wtedy perspektywę nauczyciela zamieniłam na perspektywę rodzica. To dopełniło mi obrazu polskiego systemu edukacji – w sumie dość smutnego obrazu szkoły nie do końca spełniającej wymagania XXI wieku.

Wierzę jednak, że mimo tak niedoskonałego systemu edukacji, jaki mamy w Polsce, sukces naszych dzieci jest w naszych rękach. Na moim blogu znajdziesz garść informacji i inspiracji dotyczących tego, co jako rodzic możesz zrobić, aby wesprzeć swoje dziecko w osiąganiu jego sukcesów.

Pokażę Ci, jak sprawić, aby Twoje dziecko zdobywało wiedzę i nowe umiejętności samodzielnie, bez nacisków, zakazów i nakazów, z pasją, zaangażowaniem i ciekawością. Podzielę się z Tobą moim doświadczeniem w odkrywaniu dziecięcego potencjału, aby pomóc Twojemu dziecku poznać i rozwijać jego talenty, atuty i mocne strony.

Podpowiem Ci, jak działać, by edukacja dziecka nie zajmowała Ci mnóstwa czasu, przestała spędzać sen z powiek i uwolniła od brania odpowiedzialności za efekty – bez stresu, bez zbędnych nerwów, bez skupiania się na stopniach, bez spędzania godzin przy biurku razem z dzieckiem.

Zainteresowana?

Zatem zostań ze mną! Zapraszam na BLOG i życzę miłej lektury!