WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

Jestem przekonana i będę o tym mówić do znudzenia, że podstawową rzeczą, którą możesz zrobić dla swojego dziecka, aby ułatwić mu osiągnięcie sukcesu w nauce jest głośne czytanie mu od najmłodszych lat.

Książka Ireny Koźmińskiej, założycielki słynnej fundacji i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” podaje przykłady ogromnego, pozytywnego wpływu czytania na rozwój dzieci. Opowiada konkretne historie osób, które odniosły sukces tylko dzięki temu, że ktoś zaraził je miłością do czytania książek.

Przypominam sobie o niej zawsze wtedy, kiedy w życiu dzieje się na tyle dużo, żeby to czytanie odpuścić, odsunąć na dalszy plan, odłożyć na później. I dlatego nie odkładam.

Autorka pokazuje, jak wiele korzyści czerpią dzieci z codziennego głośnego czytania. Podkreśla też, że nie bez znaczenia jest, co im czytamy. Uczy co, jak i komu czytać i jak uczyć czytania. Przekonuje, że aby wychować mądrego, dobrego i szczęśliwego człowieka potrzeba odciągnąć go od ekranu i zarazić miłością do książek.

A jak to zrobić? Codziennie czytając mu wartościowe książki tak długo, jak tylko będzie miało na to ochotę!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *